НОВИНИ

Проведена робота за 3-7 лютого 2020 року.

Проведені заходи за участі фахівців КО «Інститут розвитку міста» за 3-7 лютого 2020 року.

✔ Минулого тижня відбулося засідання Комітету з реалізації Концепції інтегрованого розвитку міста «Полтава 2030». Головною метою зібрання було обговорення послідовності дій та взаємодію підрозділів виконавчого комітету Полтавської міської ради. Міхаель Енгель, директор проєкту «Інтегрований розвиток міст в Україні ІІ», який реалізується за підтримки Німецького товариста міжнародного спіробітництва GIZ, презентував основні напрями реалізації ІІ фази проєкту в Україні та Полтаві на наступні чотири роки. Юрій Левченко, директор КО «Інститут розвитку міста», зазначив, що ведеться активна робота з реалізації проєктів Концепції «Полтава 2030» і на сьогодні 25 з 62 вже знаходяться на різних етапах реалізації, що є досить високим показником. Керівниця проєктного офісу «Інтегрований розвиток міст в Україні ІІ» в м.Полтава Ірина Брижань представила модель реалізації Концепції «Полтава 2030». Пані Ірина запропонувала підхід до реалізації Концепції «Полтава 2030», який застосовувався й при розробці концепції – а саме створення 5 тематичних робочих груп. Роман Черкун, головний фахівець КО «Інститут розвитку міста» ПМР, презентував процес імплементації статистичного моніторингу. Члени комітету відповідають за стимулювання та моніторинг процесу реалізації Концепції «Полтава 2030», висвітлення результатів та мобілізація ресурсів на реалізацію.

✔Фахівці КО «Інститут розвитку міста» ПМР пройшли тренінг від ініціативи «Дані міст» у партнерстві з Ресурсним центром ГУРТ з доопрацювання цифрових ідей у рамках проєкту «Відкритий виклик». Команди-автори трьох найкращих ідей, серед яких м.Полтава, прибули до Києва для презентації та доопрацювання своїх цифрових проєктів на основі відкритих даних. Тренери провели аналіз кожної ідеї та розповіли про принципи та критерії аудиту даних, якість, чистку та візуалізацію даних, як зробити хороший ІТ-продукт, механізми, за допомогою яких можна розповісти про свій проєкт місцевій громаді. Перший день закінчився нетворкінгом, на якому відбулось доопрацювання ідей на основі рекомендацій спікерів та тренерів. Нагадаємо, що в результаті створені онлайн-сервіси в рамках конкурсу зможуть забезпечити просту та ефективну взаємодію користувачів із даними про освіту чи екологію.

✔ Пройшло чергове засідання робочої групи з питань партиципаторного бюджетування. Окрім членів робочої групи, на засіданні також були фахівці структурних підрозділів міськвиконкому, представники депутатського корпусу та громадських організацій. Основні теми робочої наради — реалізація проєктів-переможців 2017-2018 років «Вулична арена» та «Скейтпарк»; реалізація проєктів-переможців 2019 року та обговорення подальшого плану дій, участь членів робочої групи у воркшопах та обговореннях. Фахівці КО «Інститут розвитку міста» ПМР прозвітували про реалізацію проєктів-переможців, що перемогли в голосуванні у 2018 році та були заплановані до реалізації у 2019 році. Так, із 17 переможців практично втілено 14 проєктів. Деякі об’єкти лишаються на тимчасовому доопрацюванні. Голова робочої групи запевнив, що у 2020 році відбудеться практичне втілення проєкту «Скейтпарк». До сьогодні не вистачало певної суми коштів на дорожнє покриття, проте уже зараз відведена земельна ділянка для реалізації, підписаний договір оренди, виділено кошти на проєктування орендованої ділянки та зроблено подання на чергову сесію міської ради щодо дофінансування «Скейтпарку».

✔ 6-7 лютого за підтримки Проекту #ПРОМІС у Вінниці пройшов тренінг з інструментів фінансування місцевого економічного розвитку. На тренінг були запрошені представники міст-партнерів проєкту ПРОМІС (Партнерство для розвитку міст). В ході навчання учасники розглядали можливості застосування бюджетних, інвестиційних, кредитних інструментів МЕР та успішний досвід їх використання в містах України.

 

КОМУНАЛЬНА ОРГАНІЗАЦІЯ "ІНСТИТУТ РОЗВИТКУ МІСТА" ©2020

ПОШУК